:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1402/04/13 20:58:02
مدیرعامل خانه مطبوعات استان مازندران:
سایت نهمین دوره جشنواره مطبوعات مازندران جهت بارگذاری آثار اصحاب رسانه فعال است
مدیرعامل خانه مطبوعات استان مازندران گفت: سایت بارگذاری آثار نهمین دوره جشنوراه مطبوعات فعال شده و خبرنگاران مازندرانی می توانند آثار خود جهت شرکت در جشنواره را بارگذاری کنند.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان مازندران گفت: سایت بارگذاری آثار نهمین دوره جشنوراه مطبوعات فعال شده و خبرنگاران مازندرانی می توانند آثار خود جهت شرکت در جشنواره را بارگذاری کنند.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان مازندران گفت: سایت بارگذاری آثار  نهمین دوره جشنوراه مطبوعات فعال شده و خبرنگاران مازندرانی می توانند آثار خود جهت شرکت در جشنواره  را بارگذاری کنند.

شهرام فهیمی اظهار داشت: دبیرخانه جشنواره از تمامی روزنامه نگاران اعم از نویسندگان و خبرنگاران ، عکاسان مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری  استان مازندران دعوت می کند تا آثار خود را که از فروردین 1401 تا پایان خرداد 1402  به رشته تحریر در آورده اند بر اساس محورها و بخش های اعلام شده به  http://mazandaran.pressfestival.ir   ارسال کنند.

وی ادامه داد: ارتقای دانش رسانه ای استان مازندران ، ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه ها ، توسعه ظرفیت های موجود رسانه ای استان مازندران، آشنایی با ظرفیت ها و قابلیت های رسانه های مکتوب و مجازی و بهره گیری از این قابلیت ها ، ارزیابی مهارت ها و شناسایی برترین های رسانه ای مازندران و.. از جمله اهداف برگزاری نهمین دوره جشنواره مطبوعاتی استان مازندران است.

فهیمی اظهار داشت: تبیین کارکرد رسانه ها با محور نگاه منصفانه، نقد مشفقانه ، سبک زندگی ایرانی- اسلامی با محوریت(ترویج فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شهادت، امر به معروف و نهی از منکر، حجاب و عفاف، مسجد و نماز) ، چالش های اجتماعی-آسیب های اجتماعی (طلاق، حاشیه نشینی، اعتیاد ، فساد اداری، بیکاری، فقر) ، کتاب و کتابخوانی و فرهنگ مطالعه  ، هنر و رسانه  ، محیط زیست (جنگل ها، مراتع، بحران آب، زباله)  ، معرفی جاذبه های گردشگری مازندران و ... از جمله محورهای نهمین دوره جشنواره مطبوعات مازندران می باشد.

وی گفت : بخش های اصلی جشنواره اعم از گزارش(خبری-تحلیلی) ، مقاله،سرمقاله و یادداشت ، تیتر ، خبر، مصاحبه  ، عکس(خبری و غیر خبری) ، طنز اجتماعی و کاریکاتور ، طراحی و صفحه آرایی ، چند رسانه ای و بخش ویژه شعار سال های 1401 و 1402 (عنوان شده توسط مقام معظم رهبری) می باشد.

فهیمی اذعان داشت: هر متقاضی تنها می تواند در 3 بخش و در هر بخش 3 اثر را ارائه دهد که مجموعا 9 اثر می باشد، در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد نمود.

وی تاکید کرد: آثاری در جشنواره شرکت داده می شود که در فاصله زمانی ابتدای فروردین 1401 لغایت 31 خرداد 1402 در یکی از نشریات سراسری ( دارای پروانه سرپرستی در استان ) ، نشریات استانی، خبرگزای ها و پایگاه خبری استان  مازندران که دارای مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات هستند منتشر شده باشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان مازندران گفت: آثار جشنواره صرفاً از طریق سایت جشنواره http://mazandaran.pressfestival.ir   پذیرش می شود و تمامی اخبار ، فراخوان و همه اطلاعات مربوط به نهمین دوره جشنواره مطبوعات مازندران در سایت فرق منتشر می شود.

وی گفت: اختتامیه جشنواره فوق آبان 1402 به میزبانی شهرستان چالوس  برگزار می شود و داوری آثار توسط داوران معرفی شده از مرکز مطالعات رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود.